انتقاد سیاستمدار حزب سبز اتریش از ارسال تسلیحات به امارات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه اتریشی "استاندارد"، "پیتر پیلز" از سیاستمداران حزب سبز اتریش انتقاد شدیدی را به وزارت کشور و وزارت امور خارجه اتریش وارد کرد. مسئله مورد انتقاد تسلیحاتی است که از اتریش به امارات تحویل داده شده است.

بر اساس اطلاعات وزارت کشور اتریش از سال ۲۰۰۶ حدود ۲۸۵٫۳۷۶ نارنجک، ۱۶٫۱۲۸ مین ضد تانک، و ۳۹۹ قبضه سلاح به این کشور ارسال شده است.

به گفته پیلز تصویب این ارسال تسلیحات در نقطه زمانی رخ داده است که هیچ تردیدی وجود نداشت که امارات یک دولت جنگ طلب و متخاصم است. همچنین وزارت امور خارجه اتریش که باید بر این صادرات تسلیحات نظارت داشته باشد هیچ اقدامی برای مقابله با آن انجام نداده است.

بر اساس قوانین ادوات جنگی و تسلیحات اتریش نباید هیچ گونه ارسال سلاحی به مناطقی تصویب شود که یک درگیری مسلحانه در آن حاکم است و چنین صادراتی تهدید به تشدید تنش های خطرناک یا نقض حقوق بشرهی مکرر را زمینه سازی می کند.

در سال ۲۰۱۱ ارتش امارات در سرکوب شورش ها در بحرین مشارکت کرد. از ماه می ۲۰۱۴ نیز این کشور به صورت مشترک با عربستان در درگیری های مسلحانه در یمن مشارکت می کند.

به گفته "پیلز" صادرات تسلیحات به امارات در زمانی از طرف دولت اتریش به تصویب رسید که کاملا مشخص بود که این کشور در جنگ قرار دارد.
به گفته این سیاستمدار بلند پایه حزب سبز اتریش، بخصوص مسئله اعطای مجوز به صادرات تسلیحات در سال ۲۰۱۵ از طرف اتریش سوال برانگیز است. ظاهرا در نهم جولای صادرات حدود ۱۵۰ هزار نارنجک به امارات متحده عربی تصویب شد که این آشکارا نقض قوانین تسلیحات است. وی مسئولیت سیاسی چنین اقدامی را بر عهده وزارت کشور و وزارت امور خارجه اتریش  و آن را یک رسوایی ارزیابی کرد.

"پیتر پیلز" همچنین روز گذشته  از کاربرد تسلیحات اتریشی در درگیری های یمن پرده برداشته و اعلام کرد که اسناد بیشتری را در این باره فاش خواهد کرد.

وی عکس هایی را توئیت کرده است که سربازان عربستان سعودی را با تفنگ های ساخت اتریش در دست در عملیات یمن نشان می دهد. همزمان بیش از صد هزار نارنجک با مجوز وزارت کشور اتریش در این عملیات دیده می شود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن