النصر با ۴ ستاره هجومی برابر سپاهان/ از نیلمار برزیلی تا بازیساز شیلیایی + عکس

13

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری تسنیم از اصفهان، النصر امارات که در گروه A لیگ قهرمانان آسیا به همراه سپاهان قرار دارد از جمله تیم‌های آسیایی به شمار می‌رود که وابستگی زیادی به بازیکنان نامدار خارجی خود دارد.

در ترکیب النصر که در حال حاضر تیم سوم لیگ امارات است ۴بازیکن خارجی حضور دارند که حضور هریک از آنها در یک تیم ایرانی می‌تواند وضعیت آن تیم را دگرگون کند. ستاره‌های خارجی النصر که ملیت‌هایی از آفریقا و آمریکای جنوبی دارند هافبک و مهاجم هستند و همگی در ابتدای فصل جاری برای حضور پر قدرت النصر در رقابت‌های آسیایی به این تیم پیوسته‌اند.

لوئیس آنتونیو خیمه نز/ بازیساز گلزن از شیلی

هافبک طراح شیلیایی النصر تا فصل گذشته در الاهلی عربستان حضور داشته است و اتفاقاً سابقه چندین بار رویارویی با سپاهان را نیز در کارنامه دارد. این هافبک مطرح که سابقه بازی در فیورنتینا، لاتزیو، اینترمیلان و پارما را در فوتبال ایتالیا در کارنامه دارد در ۱۸ بازی این فصل برای النصر به میدان رفته است و ۶ گل نیز به ثمر رسانده است.

خیمه نز که بهترین و گلزن‌ترین هافبک تیمش نیز به شمار می‌رود در ۴ فصلی که در الاهلی عربستان حضور داشت آماری فوق العاده از خود به جای گذاشت و در ۸۰ بازی برای این تیم ۴۰گل به ثمر رساند، یعنی دقیقاً در نصف بازی‌هایی که برای الاهلی به میدان رفت گلزنی کرده است.

سابقه حضور او در لیگ قهرمانان آسیا به دو فصل آخر حضور در الاهلی عربستان برمی‌گردد، او در فصل‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ لیگ قهرمانان در مجموع ۹ بار برای تیمش به میدان رفته است و یک گل نیز به ثمر رسانده است.

نیلمار/ زهردار در خط آتش

مهاجم برزیلی که در ابتدای ظهورش از او به عنوان یکی از با استعدادترین مهاجمان تیم ملی برزیل در آینده یاد می‌شد با انتخاب تیم‌های عربی حوزه خلیج‌فارس سیر نزولی خود را آغاز کرد. او که اوج فوتبال خود را در اروپا و تیم ویارئال اسپانیا پشت سر گذاشت با پیوستن به الریان قطر از سطح اول فوتبال اروپا دور شد و حالا در ۳۱‌سالگی النصر امارات تازه‌ترین تیم او در حاشیه خلیج فارس است. او هم مانند خیمه نز در این فصل به النصر پیوسته و در ۱۹ بازی لیگ ۹ گل به ثمر رسانده است.

نیلمار به جز النصر امارات و الریان قطر سابقه نیم فصل بازی در الجیش قطر را هم در کارنامه دارد. شماره ۷ زهردار النصر در فاصله سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ که هنوز پایش به تیم‌های حوزه خلیج فارس باز نشده بود، ۲۳ بار برای تیم ملی برزیل هم بازی کرده است و ۸ گل ملی در کارنامه دارد. همچنین او در لیست تیم ملی برزیل در جام جهانی ۲۰۱۰ نیز حضور داشته است.

نیلمار در فصول ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به ترتیب با الریان و الجیش قطر در لیگ قهرمانان آسیا بازی کرده است که در مجوع ۱۴ بازی و ۹ گل آسیایی برایش ثبت شده است.

پیترویپا/ مهاجمی از بورکینافاسو

دیگر مهاجم خارجی النصر که این فصل در کنار نیلمار برزیلی در ترکیب ثابت النصر ۱۹ بار به میدان رفته، جاناتان پیترویپا است که ملیتی بورکینافاسویی دارد و تازه دو سال از حضورش در فوتبال حوزه خلیج فارس می‌گذرد. او فصل گذشته پس از سال‌ها بازی در فوتبال آلمان و فرانسه برای تیم‌هایی مثل فرایبورگ، هامبورگ و رن به الجزیره امارات پیوست و در آن تیم در ۲۵ بازی در لیگ ۹ گل به ثمر برساند.

سابقه حضور پیترویپا در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا چندان زیاد نیست و او همراه الجزیره تنها در یک دیدار که پلی آف بود به میدان رفت و در نهایت با شکست ۲بر یک تیمش برابر بنیادکار همراه شد تا الجزیره نتواند راهی دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا شود.

کمبو اکوکو/ با تجربه در رقابت‌های آسیایی

مهاجم ۲۸ ساله که اصلیتی فرانسوی و ملیتی کونگویی دارد کمی کمتر از دو مهاجم دیگر النصر در ترکیب ثابت قرار گرفته است. او در لیگ ۱۵ بار به میدان رفته است و ۶ بار گلزنی کرده است. جیرس کِمبو اکوکو مانند پیترویپا سابقه بازی در رن فرانسه را در کارنامه دارد اما او خیلی زودتر از هم بازی خود به فوتبال حاشیه خلیج فارس آمد. کمبو اکوکو در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ با پیوستن به العین امارات ماجراجویی خود در حاشیه خلیج فارس را آغاز کرد. او در ۳ فصلی که در تیم‌های العین امارات و الجیش قطر بازی کرده است ۲۵ گل در لیگ در کارنامه دارد.

کمبو اکوکو مانند ۳ خارجی دیگر النصر در این فصل به این تیم پیوسته است. اونسبت به سایر خارجی‌های النصر در رقابت‌های آسیایی باتجربه تر است و در ۴ دوره در این رقابت‌ها حضور داشته است که ۳ دوره آن همراه با العین امارات و یک دوره با الجیش قطر بوده است. در مجموع کمبو اکوکو ۲۴ بازی آسیایی در کارنامه دارد اما فقط ۴ گل زده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از تسنیم، تیم فوتبال سپاهان اصفهان در نخستین گام خود در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا روز سه شنبه ۴ اسفندماه میزبان تیم النصر امارات خواهد بود.

گزارش از محمدهاشم میرباقری

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ