داعش

حیدر العبادی: برای نخست‌وزیری عراق بار دیگر نامزد خواهم شد

حیدر العبادی: برای نخست‌وزیری عراق بار دیگر نامزد خواهم شدبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، حیدر العبادی، نخست وزیر سابق عراق در مصاحبه با آناتولی به مسائلی، چون تمایل برای نخست وزیری، لزوم دور ماندن امور امنیتی و حاکمیتی از سهم خواهی‌ها و مبارزه با فساد سخن گفت.

نخست وزیر سابق عراق در این مصاحبه در مورد جزئیات چرایی پیروزی نشدن ائتلاف النصر در انتخابات و عدم موفقیت خود در کسب مقام نخست وزیری برای دومین بار، سخن نگفت و فقط به این مطلب اکتفا کرد که «ترکیبی از فهم غلط برخی، توطئه عده‌ای دیگر و اقدامات دیگران بر اساس برنامه نیرو‌های خارجی» عامل این مسئله بوده است. وی وعده داد تا در زمانی مناسب این موضوعات را به صورت مفصل و مشروح تبیین کند.

العبادی ادامه داد: «من خودم را نامزد معرفی نکردم بلکه از سوی ائتلاف النصر معرفی شدم و دیرهنگام وارد رقابت‌های انتخاباتی شدم.» وی اعلام کرد بار دیگر آماده است برای کسب پست نخست وزیری عراق وارد میدان رقابت شود.

العبادی در مورد دولت عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق گفت: معادلات سیاسی که باعث تشکیل این دولت شد نادرست و متزلزل بودند، اما امیدوارم که او موفق شود و من و ائتلاف النصر علیرغم اینکه در دولت مشارکت نمی‌کنیم به وی کمک خواهیم کرد.

وی در پاسخ به این مسئله که دولتش در مبارزه با فساد کوتاهی کرده است گفت: بالعکس دولت من ۸ وزیر و ده‌ها نماینده و صد‌ها مقام از دولتم و دولت‌های سابق را به دستگاه قضا سپرد و قوانین زیادی را برای مبارزه با فساد تصویب کرد. من برای دور دوم نخست وزیری برنامه داشتم تا این روند وقتگیر را کامل کنم.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن