تحولات میدانی استان عسیر عربستان در هفته‌ای که گذشت/دفع حملات سنگین مزدوران سعودی در منطقه «الربوعه» + نقشه میدانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از مشرق، تحولات میدانی جنوب استان عسیر عربستان در هفته‌ای که گذشت با حملات سنگین مزدوران سعودی برای کنترل مجدد مناطق از دست رفته همراه بود اما نیروهای یمنی در این محور مقاومت کردند.

براساس اطلاعات به دست آمده، دهها تن از نیروهای مزدور چند ملیتی شانس خود را این بار در منطقه «الربوعه» آزمایش کردند و حملات گسترده‌ای را در این محور علیه رزمندگان یمنی انجام دادند که با واکنش قاطع مواجه شدند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات درگیری‌ها اشاره کرد و افزود: نیروهای یمنی مستقر در مناطق تحت سیطره در همان گام نخست متوجه تحرکات نیروهای مزدور چند ملیتی سعودی شدند و به سرعت واکنش نشان دادند.

این منبع میدانی با بیان اینکه نیروهای یمنی با هوشیاری مانع از پیشروی نیروهای مزدور سعودی شدند، گفت: پس از درگیری‌های سنگین چند ساعته حملات نیروهای مزدور به طور کامل دفع شد.

وی از کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران در جریان درگیری‌ها خبر داد و افزود: یگان موشکی و توپخانه نیروهای یمنی نیز همزمان تجمع مزدوران و نظامیان سعودی را در حومه منطقه «الربوعه» هدف قرار داد و خسارت‌های سنگینی به آنان وارد آورد.

گروهی مشترک از نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله در یک حمله غافلگیرانه موفق شدند خسارت‌های سنگینی را به مزدوران و نظامیان سعودی در مقابل گذرگاه مرزی «علب» در جنوب استان عسیر وارد کنند.

از محور جنوب شرقی استان عسیر خبر می‌رسد، رزمندگان یمنی در جریان درگیری‌ها در منطقه «المجازه» موفق شدند ضربات مهلکی را به نیروهای مزدور و نظامیان سعودی وارد آورند و مقادیر زیادی از تجهیزات نظامی آنان را منهدم کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از مشرق، بخش وسیعی از مناطق جنوب شرقی (محور المجازه) و مناطق جنوب غربی از جمله محور «الربوعه» استان عسیر عربستان در جریان درگیری‌های ۴ سال گذشته به کنترل نیروهای یمنی درآمده است.

عکس: اعلام الحربی

مناطق جنوبی استان عسیر عربستان با شمال استان صعده (مهم‌ترین پایگاه انصارالله در یمن) هم مرز است و منطقه راهبردی «باقم» خط تماس نیروهای ارتش و رزمندگان انصارالله با مزدوران و نظامیان سعودی به شمار می‌آید.

بخش وسیعی از بخش «باقم» بخصوص مناطق شمالی و مرکزی از جمله «کوه الاسود، کوه الراس، مهدیده، الحماقی، ابواب الحدید، کوه الشعیر و …» در چند سال گذشته به اشغال مزدوران و نظامیان سعودی درآمده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از مشرق، در مجموع حدود ۱۰ درصد از مساحت استان صعده از جمله بخش‌هایی از شمال، شمال غرب و شمال شرق (البقع، الصوح، باقم، ابواب الحدید و…) در اشغال نیروهای مزدور سعودی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن