اخبار

تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم اراک در ضیافت افطار

تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم اراک در ضیافت افطاربه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان ازاراک، موسسه فرهنگی و هنری آیه اراک در ضیافت افطار ، اقدام به تجلیل از خانواده ی شهدای مدافع حرم ایرانی و افغانی شهر اراک کرد.

در این مراسم خانواده های شهدا با بیان خاطره هایی از زندگی و شرح دلاوری های شهدای خود ، شجاعت و غیرتمندی آنان را یادآوری کردند.

محمد حسن هاشمی ، دبیر اجلاسیه شهدای مدافع حرم استان مرکزی در گفت و گو باخبرنگار گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان ازاراک، گفت: ما در سال گذشته برنامه اجلاسی شهدای مدافع حرم را داشتیم که برنامه فقط به اجلاسیه مختص نبود و تصمیم برآن شد که با خانواده شهدای مدافع حرم دورهمی هایی داشته باشیم. تا علاوه بر تجدید خاطره ، جمع آوری آثار شهدا سریع تر انجام گیرد.

وی افزود : در استان مرکزی ۵۶ شهید مدافع حرم از تیپ فاطمیون و ۵ شهید  مدافع حرم ایرانی داریم .همچنین یک اسیر از تیپ فاطمیون داریم.

دبیر اجلاسیه شهدای مدافع حرم استان مرکزی تصریح کرد : در سال گذشته حداقل ۴ یادواره برای این شهدا  در اراک برگزار کردیم و هر یک از این شهرستان ها به نوبه ی خود این یادواره ها را برگزار می کنند اما یک برنامه شاخص و واحد هر سال به صورت استانی گرفته می شود.

کاظمی مسئول موسسه فرهنگی هنری آیه و مسئول برگزاری این مراسم نیز گفت : سعی کرده ایم در این مراسم گردهمایی ساده ای برگزار کنیم که در ضمن ضیافت افطار ، خانواده های شهدای ایرانی و افغانی مدافع حرم گرد هم بیایند و رشادت های شهیدانشان را بازگو کنند که رشادت های آنان برای جوانانی که در این فضای فرهنگی آمد و شد دارند باز گو شود و خاطره ای ماندگار هم برای خانواده های شهدا و هم جوانان شهر به یادگار بماند.

در پایان مراسم نیز با هدایایی از خانواده معظم شهدای مدافع حرم تجلیل شد.

انتهای پیام / الف

تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم در اراک

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن