وقایع یمن

انتشار فیلم بمباران فرودگاه ابوظبی توسط انصارالله

سرویس خارجی

مرداد ماه سال ۹۷ انصارالله خبر از حمله پهپادی به فرودگاه بین‌المللی ابوظبی داد اما مقامات اماراتی به سرعت این حمله را تکذیب کردند. اکنون و پس از گذشت ۱۰ ماه انصارالله یمن برای اثبات این حمله اقدام به انتشار فیلم آن حملات کرده است. باشگاه خبرنگاران جوان در این باره نوشته، شبکه تلویزیونی المسیره وابسته به انصارالله فیلم حمله پهپادی سال گذشته به فرودگاه بین‌المللی ابوظبی امارات را منتشر کرده است. یگان پهپاد‌ی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن اوایل مرداد سال گذشته اعلام کرده بود با پهپاد جدید صماد -۳ در چندین نوبت فرودگاه ابوظبی را هدف قرار داده است اما مقامات ارشد امارات و مدیریت فرودگاه ابوظبی، به سرعت با تکذیب هر گونه حمله پهپادی به فرودگاه مدعی شده بودند: «حادثه کوچکی در فرودگاه رخ داده و این حادثه مربوط به یک
یدک‌کش در سالن شماره یک فرودگاه بوده است.» مبارزان یمنی با انتشار این فیلم ضمن آشکارکردن دروغ‌گویی مقامات ارشد اماراتی، قدرت و توسعه پهپادهای تهاجمی خود را به کشورهای متجاوز و حامیان آنها به خوبی نشان دادند.
منتظر حملات بعدی باشید
به دنبال انتشار این فیلم، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در صنعا ائتلاف متجاوز عربی را به انجام حملاتی «دردناکتر» تهدید کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا، شبکه المسیره به نقل از یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن وابسته به انصارالله اعلام کرد، هرگونه تنشی با عملیات خاص مواجه خواهد شد و ما قادر به هدف گرفتن نقاط و اهدافی جدید در قلب دشمن هستیم. یحیی سریع تاکید کرد، اکثر عملیاتی که انجام می‌شود در قلب دشمن خواهد بود…عملیات برای مدتی معین به عنوان پیام صلح متوقف شده اما تنش دشمن متوقف نشده است. این سخنگو افزود: «مرحله آینده مرحله هدف‌گیری زیرساخت‌های دشمن است.»

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن