اخبار

۴ هزار دانش آموز خوزستانی پویش «#ازوطن_برای_هم‌وطن» را کلید زدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، به نقل از روابط عمومی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان، فاجعه بسیارتلخ سیل در اوایل سال ۹۸ در استان‌های خورستان و لرستان و گلستان به هیچ وجه از یاد و خاطر ما نمی‌رود چرا که علاوه بر صدماتی و خسارتی که این سیل ویرانگر داشت، سیل مهربانی دانش آموزان و مردم از همه کشور به سمت این استان سرازیر شد.

خدمات و جهاد شبانه روزی دانش آموزان در مناطق سیل زده که شکوه حماسه نوجوانان و جوانان در دفاع مقدس را زنده کرد، و با ثبت این اقدامات خداپسندانه، حماسه و همبستگی، در ذهن آیندگان خواهد ماند.
در همین راستا اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان با انتشار بیانیه‌ای اقدام به برگزاری پویش دانش آموزی جمع‌آوری امضاء، جهت اختصاص درسی با عنوان فداکاری در کتب درسی، برای رساندن صدای فداکاری نوجوانان و جوانان، برپاکرده است.

متن بیانیه اعضای دانش آموزان انجمن‌های اسلامی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
قال رسول الله «ص»:والله یحب إغاثه اللهفان «خداوند کمک به اندوهگین و یاری خواه را دوست دارد»

چند ماهی از سیل ویرانگری که ایران عزیز ما به خصوص استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان را فرا گرفته بود، می‌گذرد و هنوز در برخی مناطق سیل زده آثاری از آن باقیست. سیلی که جان ده‌ها تن از هموطنان عزیزمان را گرفت، منازل مسکونی زیادی را در خود فرو برد، مزارع و زمین‌های کشاورزی روستاییان عزیز ما را نابود کرد و در این شرایط سخت اقتصادی، خسارات زیادی را به ملت و کشور تحمیل کرد.

این حادثه آزمونی بزرگ برای مردم ایران بود که از آن عزتمندانه خارج شدند و سیل کمک‌های مردمی را راهی مناطق آسیب زده نمودند. در این بین دانش آموزان و جوانان دلسوز و فداکار نقش کم نظیر یا بی نظیری را اجرا کردند و به صورت خودجوش و آتش به اختیار، فردی یا گروهی در این مناطق حاضر شده و سیل زدگان را یاری رساندند.

چه شکوهی در خوزستان قهرمان دیدیم، چه مردان باصلابتی که در جای جای این سرزمین پر از فداکاری خصوصا سوسنگرد، حمیدیه و شادگان غیور دیدیم و چه ایستادگی‌هایی در روستا‌های حاشیه شهر‌های اهواز، باوی و آبادان مشاهده کردیم، که مردم علی الخصوص دانش آموزان، جوانان و عشایر غیور با چنگ و دندان، سیل بند محبت تشکیل دادند تا همانند دوران دفاع مقدس از شهر و منازل خود دفاع کنند.
آفرین بر این همه غیرت، مقاومت، خدمت و جهاد شبانه روزی دانش آموزان در مناطق سیل زده، که شکوه حماسه نوجوانان و جوانان در دفاع مقدس را زنده کرد. این دانش آموزان که درس ایثار شهید فهمیده را بر روی دفتر‌های خود تمرین کرده بودند این بار درس فداکاری و رشادت را در میدان عمل و در کمک به مردم سیل زده به همگان نشان دادند و این درس بزرگی برای نسل‌های آینده است.

پیشنهاد ما اعضای انجمن‌های اسلامی دانش آموزان به وزارت آموزش و پرورش اینست که: به پاس قدردانی از این همه مقاومت و فداکاری دانش آموزان و جوانان در سیل اخیر، درسی با عنوان فداکاری در کتب درسی اختصاص یابد تاموجب زنده ماندن رشادت‌ها و فداکاری‌های هم سن و سالان شهید حسین فهمیده، شهید بهنام محمدی و شهدای مدافع حرم در ذهن‌ها شود.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

گفتنی است، این پویش سراسری از استان خوزستان کلید خورد و طومار امضا‌ها به استان‌های سیل زده منتقل شده است و تاکنون ۴ هزار نفر عضو این پویش سراسری شده اند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن