فرج‌قلیزاده: مخالف هبه برای کمک به نمایشگاه فاطمیون و اعزام کاروان به عتبات عالیات هستم!

12

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، فرج محمدقلیزاده ظهر امروز با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه عده‌ای تنها انتقادات بنده را شنیده‌اند و از رئیس‌ کمیسیون فرهنگی شورای شر تبریز به عنوان منتقد یاد می‌کنند، خاطرنشان ساخت: بنده منکر زحمات مدیران خدوم شهرداری و گام‌های خوبی که برداشته‌اند نیستم اما در عین حال در چهار حوزه ورزش قهرمانی، استخدام و تبدیل وضعیت کارکنان، نصب برخی مدیران و عدم شفافیت در تصمیمات نقدهایی دارم.

وی با انتقاد از رسانه‌هایی که در پرونده فساد مالی شهرداری و شورای چهارم تبریز سکوت اختیار کردند، افزود: در طول سال‌های اخیر عده‌ای از خبرنگاران در شهرداری استخدام شدند و این حرفه را کنار گذاشتند اما گروهی دیگر علی‌رغم استخدام در شهرداری خبرنگار باقی ماندند و در جهت صیانت از منافع کسانی قلم فرسایی کردند که استخدام‌شان کرده‌اند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تبریز وجود سازمانی به‌نام ورزش شهرداری تبریز را غیرقانونی و برخلاف بخشنامه وزارت کشور دانست و از تیمداری شهرداری انتقاد و آن را تضاد با قوانین دانست.

وی در واکنش به سوال خبرنگاری مبنی بر چرایی عدم حمایت کمیسیون فرهنگی از برگزاری نمایشگاه فاطمیون، عنوان کرد: شهرداری در حوزه مذهبی تخصصی ندارد و حرکات مذهبی به مانند سال‌های گذشته باید توسط مردم شکل گیرد، زمانی که نهادهای سیاسی از این قبیل کارها انجام می‌دهند یک نگاهی نیز به بدهی‌هایشان دارند!

این عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه بنده مخالف حمایت شهرداری از کاروان‌های اربعین هستم، توضیح داد: در زمان قدیم افراد وقتی می‌خواستند مکه بروند، سراغ روحانی را می‌گرفتند تا به اصطلاح معروف پول او را پاک کند، با پولی که پشت سر آن هزاران لعنت است نمی‌شود کاروان به کربلا اعزام کرد.

وی حمایت از کودکان سرطانی را از اختصاص هبه برای برگزاری نمایشگاه فاطمیون و اعزام کاروان به عتبات عالیات واجب‌تر دانست و در پاسخ به این انتقاد که چرا منتقد هدررفت بیت‌المال و حمایت از ورزش قهرمانی در کمیسیون فرهنگی برای صخره‌نوردی هبه ۳۰ میلیون تومانی تصویب می‌کند، در دفاع از اقدام خود اظهار کرد: باید از استعدادهای این‌چنینی حمایت کرد.

محمدقلیزاده در واکنش به سوال خبرنگاری در رابطه با انتصاب برادر زاده‌اش به‌عنوان معاون یکی از سازمان‌های شهرداری علی‌رغم عضویت در شرکت همشهری و غیرقانونی بودن این انتصاب، گفت: همین یک مورد در صورت صحت نشان می‌دهد در شهرداری تبریز چقدر بی‌قانونی رخ می‌دهد! اگر برادرزاده‌ام به صورت غیرقانونی معاون شده است، یقه او را هم بگیرید.

وی در پاسخ انتقاد یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه اگر شما مخالف ورزش قهرمانی و استخدام‌های بی‌رویه علی‌رغم عدم نیاز هستید، چرا در زمان شهردار اسبق تبریز و با وجود حضور در کسوت معاونت اداری و مالی اعتراضی نکردید، عنوان کرد: بنده به عنوان نفر دوم شهرداری با هزینه در حوزه ورزش قهرمانی مخالف بودم و در زمان حضورم در این کسوت چنین اجازه‌‌ای را ندادم.

عضو شورای شهر تبریز با رد استخدام یک هزار و ۷۰۰ نفر در زمان حضور خود در شهرداری تبریز، ادامه داد: در زمان بنده ۱۷ نفر هم استخدام نشده است و بعد از این صحبت اگر سندی بیاورند باید تشخیص دهید این ادعا کذب است!

بعد از این سخنان فرج‌قلیزاده یکی از خبرنگاران در واکنش به اظهارات عضو شورا با دروغگو خطاب کردن او، اعلام کرد: آقای قلیزاده چرا دروغ می‌گویید؟ دقیقا در سال‌های ۸۴، ۸۵، ۸۶ تیم فوتبال شهرداری تبریز با مربیگری شیخ لاری در لیگ دسته یک حضور داشت و میلیون‌ها تومان برای فوتبال هزینه شد، همه سوالات را امروز اینگونه اشتباه جواب دادید؟

رئیس کمیسیون فرهنگی شورا در پاسخ به این انتقاد گفت: بنده آن دوران نفر دوم شهرداری بودم، برای همین نمی‌توانستم مانع از هزینه‌کرد در فوتبال شوم.

این اظهار نظر جدید فرج‌قلیزاده با واکنش خبرنگار منتقد مواجه شد و او ابراز داشت: آقای قلیزاده شما ادعا کردین که اجازه نداده‌اید در ورزش قهرمانی هزینه شود، چرا خلط مبحث نموده و حرفتان را عوض می‌کنید؟

ارسال یک پاسخ