تابلوی «لشکر فاطمیون» رونمایی شد

19

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار تجسمی خبرگزاری فارس، تابلوی نقاشی «لشکر فاطمیون» تازه‌ترین اثر حسن روح الامین عصر امروز در نگارخانه سوره حوزه هنری رونمایی شد.

این تابلو در ابعاد ۱۰۰ در ۱۲۰ سانتیمتر با تکنیک رنگ و روغن خلق شده است و به موضوع پرورش فرهنگ شهادت از دامان حضرت فاطمه(س) و زینب کبری(س) اشاره دارد.

روح‌الامین توضیحاتی درباره تابلوی خود ارائه نکرد اما به نظر می‌رسد نیم‌نگاهی هم به شهید مهدی صابری، فرمانده گروهان علی‌اکبر(ع) فاطمیون داشته است. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از فارس، حسن روح‌الامین، متولد ۱۳۶۴ در تهران است. وی فارغ‌التحصیل رشته نقاشی در مقطع کارشناسی است. روح‌الامین فعالیت خود را از سال ۱۳۸۲ با تصویرسازی آغاز کرد و در ادامه نیز با خلق آثار متعدد موفق به برگزاری نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی در داخل و خارج از کشور در رشته تصویرسازی و نقاشی شد.

تدریس در دانشکده‌های هنر و داوری جشنواره‌های تجسمی از دیگر فعالیت‌هایی است که حسن روح‌الامین در کارنامه خود به ثبت رسانده است. آثار نقاشی حسن روح‌الامین که غالبا مضمونی مذهبی دارند، در چند سال گذشته مورد توجه کارشناسان هنرهای تجسمی و مخاطبان انبوه واقع شده است.

ارسال یک پاسخ