تظاهرات ساکنان عدن علیه اشغالگری‌های ائتلاف سعودی در یمن

2

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایسنا، به نقل از النشره، تظاهرکنندگان یمنی شعارهایی را علیه ائتلاف سعودی – اماراتی سر دادند و  اقدامات این ائتلاف را “اشغالگری و تجاوز” توصیف کردند.

تظاهرکنندگان در شعارهایشان این ائتلاف را مسئول آشفتگی اوضاع اقتصادی، معیشتی و از بین بردن امنیت در مناطق جنوبی یمن دانستند.

همزمان با این تظاهرات، احزاب و جریان‌های سیاسی در یمن نیز  طی بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی و محکوم کردن عملکرد ائتلاف، نسبت به ادامه سلسله ترورها در پایتخت موقت دولت مستعفی هشدار داده و آن را اقدامی خصمانه و جنایتکارانه دانستند که هدفش نابودی موسسات دولتی و تاسیسات قانونی و نیز ایجاد فضای مشوش در کشور است.

در همین راستا، صالح الجوانی، وزیر حمل و نقل دولت مستعفی یمن تصریح کرد، پس از گذشت سه سال از مداخله ائتلاف سعودی – اماراتی در یمن باید روابط میان دولت (مستعفی) یمن و ائتلاف سعودی – اماراتی تصحیح شود.

عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور دولت مستعفی یمن ژوئیه گذشته در گفت‌وگو با شبکه “بی.بی.سی” گفته بود که عملیات نظامی ائتلاف سعودی – اماراتی در یمن بیش از آنچه که پیش‌بینی شده بود طول کشیده است.

انتهای پیام

ارسال یک پاسخ