کانون خادمیاری خانواده شهدا در گلزار شهدای بهشت رضا (ع) مشهد افتتاح شد

21

کانون خادمیاری خانواده شهدا در گلزار شهدای بهشت رضا (ع) مشهد افتتاح شدبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، حجت الاسلام گنابادی نژاد رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: خانواده شهدا حق بزرگی به گردن ملت ایران دارند و رشادت فرزندان و همسران آن‌ها باعث ناامیدی دشمنان اسلام شده است.
وی با اشاره به حضور خانواده‌های شهدای مدافع حرم در این مراسم گفت: لشکر فاطمیون که بیشتر آنان جوانان افغانستانی بودند نقش مهمی در پیروزی جبهه مقاومت داشتند و با اقداماتی که این غیور مردان انجام دادند چیزی به نابودی کامل تکفیری‌ها در سوریه نمانده است.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: بیشتر شهدا و رزمندگان لشکر فاطمیون از قشر کارگر و زحمت‌کش افغانستانی بودند که و برخی از خانواده‌های افغانستانی چند فرزند خود را در راه دفاع از ارزش‌های اسلامی در کشور سوریه یا در جنگ با طالبان و درکشور افغانستان از دست داده‌اند و این نشانه روحیه شهادت طلبی این عزیزان است.
حجت الاسلام گنابادی نژاد با اشاره به عنایت ویژه مقام معظم رهبری به لشکر فاطمیون اظهار کرد: ایشان در سخنرانی‌ها و در دیدار‌های متعددی که با خانواده این شهدا داشته‌اند از آنها به عنوان عناصری شجاع و انقلابی یاد کرده‌اند.
وی از استقرار حسینیه شهدا در بهشت رضا (ع) در آینده‌ای نزدیک خبر داد و ابراز کرد: با افتتاح این حسینیه اقدامات جدیدی در خصوص معرفی فرهنگ ایثار و شهادت با کمک خانواده معزز شهدا صورت خواهد گرفت.
رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی مهمترین اهداف تشکیل کانون خادمیاری خانواده شهدا را توجه بیشتر به خانواده معزز شهدا، ایجاد انسجام در فعالیت‌های اجتماعی آنها، ایجاد جاذبه‌های خادم یاری و استفاده از حضور این خانواده‌ها دانست و  گفت: شبکه مردمی خادم یاران خانواده شهدا یکی از گروه‌های تخصصی خادم یاری تحت پوشش سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی است که در آینده‌ای نزدیک در کل کشور راه‌اندازی خواهد شد.  

ارسال یک پاسخ