تاکید بر پرهیز از اسراف در ایام اربعین

44

تاکید بر پرهیز از اسراف در ایام اربعینبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛آیت الله مکارم شیرازی در دیدار دست اندرکاران کمیته فرهنگی ستاد اربعین،گفت: برخی معتقدند تعداد موکب ها در مسیر نجف به کربلا بیش از حد نیاز است، بنابراین لازم است تعدادی از این موکب ها در مرزها مستقر شده و خدمات رسانی لازم را به زائران اربعین انجام دهند.

وی از عاشورا و اربعین به عنوان رمز بقای شیعه یاد کرد و گفت: مذاهب دیگر چنین سرمایه گرانسنگی در اختیار ندارند؛ دشمنان، معاندان و بدخواهان هرچه تلاش کنند نمی توانند جلوی عاشورا و اربعین را بگیرند.

این مرجع تقلید در ادامه به عصبانیت وهابی ها از شکوه راهپیمایی و زیارت اربعین اشاره کرد و گفت : وهابی ها از برنامه اربعین، عاشورا و زیارت قبور ائمه(ع) بسیار عصبانی و ناراحت هستند و به نوعی به سیم آخر زده و کسانی که در این آیین ها شرکت می کنند را تکفیر می کنند، ولی به گفته آن ها اعتنا نمی کنند.

وی همچنین بر لزوم پرهیز از اسراف در ایام اربعین و پذیرایی از زائران تاکید کرد.

این مرجع تقلید بر لزوم مراقبت نسبت به شیطنت ها در ایام راهپیمایی اربعین و سوء استفاده های احتمالی تاکید و عنوان کرد: نباید اجازه داد در این ایام ترویج جمعیت خاص و یا شخصیتی صورت گیرد، بسیاری هستند که در این ایام شیطنت می کنند و سراغ مسائل شخصی می روند، اینها ضربه می زند و باید تلاش شود جلوی آن گرفته شود.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان با اشاره به حضور شمار زیادی از اصحاب رسانه و خبرنگاران داخلی و خارجی در برنامه راهپیمایی اربعین، ابراز امیدواری کرد که فعالان عرصه رسانه بتوانند به خوبی پیام اربعین را منتقل کنند.

ارسال یک پاسخ