خانه / اخبار / وقایع یمن / جنبش جنوب یمن: عربستان سعودی و امارات متهم اصلی وضع کنونی یمن هستند

جنبش جنوب یمن: عربستان سعودی و امارات متهم اصلی وضع کنونی یمن هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جنبش جنوب یمن» به عنوان مهم‌ترین گروه سیاسی جنوب یمن که دارای پایگاه مردمی بسیار وسیع است و همچنین داعیه جدایی از بخش شمالی را دارد؛ در بیانیه‌ای عربستان سعودی و امارات را متهم ردیف اول وضع ناگوار یمن دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از پایگاه خبری سبأنت، در این بیانیه آمده است: عربستان و امارات مسئول وضع فاجعه‌بار یمن و اوضاع وخیم اقتصادی و کاهش ارزش پول ملی، گرسنگی، ویرانی و جنایت‌های جنگی در حق مردم یمن هستند.

جنبش جنوب یمن در ادامه دولت مستعفی منصور هادی را به علت سکوت و شانه خالی کردن در قبال مردم یمن، نکوهش و تأکید کرده است که دولت منصور هادی این اجازه را به کشورهای متجاوز داده است تا در حق مردم یمن مرتکب جنایت شوند.

این جنبش از تمامی مردم یمن خواسته است تا به شکل واضح علیه اشغالگری به عنوان یک موضع ملی و به دور از منافع شخصی و حزبی اعتراض کنند.

در پایان این بیانیه آمده است: اعتراضات مردم یمن در تمامی استان‌ها علیه اقدامات کشورهای اشغالگر و رد توطئه‌های آن‌ها کاملا مشهود است و این نشان دهنده بیداری مردم یمن و شناختشان از به اصطلاح ائتلافی است که میهن را اشغالگر کرده و هیچ ارتباطب با ادعاهایش ندارد.

هفته گذشته نیز «محمد النُعمانی» از رهبران «جنبش جنوب یمن» در گفت‌وگو با شبکه المیادین حوادث چند روز اخیر شهر تعز و برخی مناطق جنوبی یمن را «انقلاب» خواند و گفت که این انقلاب برای پایان دادن به اشغالگری ائتلاف سعودی-اماراتی به پا خواسته است.

درباره

حتما ببینید

توافق برای آغاز صادرات نفت و گاز از یمن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه بین الملل باشگاه …

دیدگاهتان را بنویسید