وقایع یمن

اولین واکنش ترامپ به شکست درانتخابات عراق

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از مشرق، دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا چهارشنبه شب به وقت واشنگتن اعلام کرد، کاخ سفید در نظر دارد «متیو توئلر» سفیر فعلی آمریکا در یمن را به عنوان سفیر جدید این کشور در عراق منصوب کند.

 

بنا بر گزارش «روداو»، طبق اعلام کاخ سفید، توئلر قرار است جایگزی «داگلاس سیلیمان» شود که از سال ۲۰۱۶ مسئولیت سفارت آمریکا در بغداد را عهده‌دار بوده است.

بر اساس گزارش برخی منابع آمریکایی، متیو توئلر ظاهرا تجربه خوبی در زمینه مسائل مربوط به ایران نیز دارد و یکی از دلایل انتصاب وی در سفارت بغداد همین تجربه او است چرا که ظاهرا واشنگتن اخیرا از عملکرد سیلیمان در سفارت این کشور در عراق به دلیل آنچه تحت عنوان انفعال در برابر افزایش نفوذ ایران در عراق از آن یاد شده، به شدت انتقاد کرده است.

توئلر پیش از این در دوره ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا نیز سفیر واشنگتن در کویت بود.

صلاحیت گزینه‌های پیشنهادی رئیس‌جمهور آمریکا برای انتصاب در سفارتخانه‌های این کشور در سراسر دنیا باید به تأیید مجلس سنای آمریکا نیز برسد و با توجه به اینکه جمهوریخواهان موفق شدند در انتخابات اخیر کنگره، اکثریت سنا را از آن خود کنند، به نظر می‌رسد ترامپ با مانعی در رابطه با انتصاب‌های جدید خود در سفارتخانه‌های آمریکا مواجه نخواهد بود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن