وقایع یمن

آمریکا دیگر می‌داند که با عربستان نمی‌تواند ضربه‌ای به ایران وارد کند

آمریکا دیگر می‌داند که با عربستان نمی‌توانند ضربه‌ای به ایران وارد کندبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، حجت الاسلام سید غلامرضا هاشمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: آمریکا اکنون به بهانه حمایت از مردم یمن به فکر صلح افتاده که پس از گذشت چهار سال از جنگ یمن این مهم نشان می‌دهد پیشنهاد آن‌ها تنها یک راهکار برای نجان عربستان سعودی است.

وی بیان کرد: در جنگ یمن چیزی که بیش از همه آشکار شد ضعف و بیچارگی کشور عربستان است که آمریکایی‌ها بخوبی دریافتند این کشور ابزار مناسب و توانمندی برای جنگ نیابتی در منطقه خاورمیانه نیست.

هاشمی ادامه داد: ائتلاف عبری عربی در یمن با وجود حمایت غربی‌ها و در راس آن‌ها آمریکا به شکست انجامید.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اظهارداشت: آمریکا دیگر آمریکای ۴۰ سال گذشته نیست و روز به روز در حال افول و زوال است.

هاشمی افزود: بدهی‌های اقتصادی بیش از ۸۰۰ میلیارد دلاری آمریکا و نرسیدن آن‌ها به هدف‌های تعیین شده خود بخوبی نشان از ضعف و شکست آمریکاست.

وی گفت: موضوع تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران در ۱۳ آبان امسال نشان از چالش بزرگ و عمیق بین آن‌ها و ایران است که نتیجه این تحریم‌ها در ۴۰ سال گذشته تنها عزت و سربلندی مردم ایران بوده است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با تاکید بر ضرورت حل مشکلات اقتصادی کشور گفت: مردم از تیم جدید اقتصادی دولت که در مجلس شورای اسلامی رای اعتماد گرفته انتظار حل فوری مشکلات این حوزه و بویژه کنترل تورم و جلوگیری از بی ثباتی در بازار سکه و ارز دارند

وی در ادامه با گرامیداشت ۲۴ آبان روز کتاب و کتابخوانی بیان کرد : آمار کتابخوانی در جامعه بسیار پائین است که برای ارتقا آن باید چاره اندیشی مناسبی از سوی مسئولان ذیربط انجام شود.

هاشمی در ادامه با گرامیداشت دهه وقف گفت: وقف یک صدقه جاریه و ظرفیتی ارزشمند برای حل مشکلات حوزه‌های مختلف است.

وی افزود: وقف بعنوان سنتی حسنه با خیرخواهی مردم قابل گسترش است از این رو باید نسبت به ترویج آن در سطح جامعه اقدام کرد.

هاشمی در ارتباط با همایش پیاده روی اربعین نیز گفت: برگزاری این حماسه باشکوه‌تر از سال‌های گذشته که با وجود مسائل و مشکلات مالی مردم رقم خورد نشان از آغاز حرکت جهان اسلام برای جهانی شدن این دین است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن