وقایع یمن

طی یک سال، آمریکا ۱۹۲ میلیارد دلار تسلیحات فروخت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از جماران؛ وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: فروش تسلیحات نظامی این کشور به کشورهای دیگر در ۱۲ ماه منتهی به سپتامبر گذشته به ۱۹۲ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از خبرگزاری رویترز، در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است: میانگین فروش تسلیحات و تجهیزات نظامی آمریکا طی سال مالی جاری ۶.۶ درصد افزایش یافته است و از ۱۲۸.۳ میلیارد دلار به ۱۳۶.۶ میلیارد دلار رسیده است.

وزارت خارجه آمریکا افزوده است: فروش تسلیحات نظامی آمریکا به کشورهای خارجی در اکتبر گذشته ۳۳ درصد افزایش داشته و به ۵۵.۶ میلیارد دلار رسیده است.

درحالی آمریکا از افزایش فروش تسلیحات نظامی این کشور طی سال جاری خبر داده که عربستان و امارات متحده عربی به عنوان دو کشور عمده خریدار تسلیحات نظامی از آمریکا از این تسلیحات برای کشتار مردم یمن استفاده می کند.

نهادهای بین المللی بارها از مقام های آمریکایی خواسته اند تا فروش سلاح به عربستان را متوقف کنند، موضوعی که با مخالفت 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا مواجه شده است.

ترامپ ماه آوریل گذشته طرحی با عنوان «آمریکایی بخرید» را اعلام کرد که براساس این طرح موانع فروش سلاح در این کشور کاهش یافت.

پیش از این موسسه «واتسون» آمریکا در پژوهشی اعلام کرده بود: در جنگ هایی که آمریکا پس از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ تاکنون به راه انداخته، نیم میلیون نفر کشته شدند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن