اخبار

سفر بشار اسد به تهران تجلیل از خدمات ایران بود

سفر بشار اسد به تهران تجلیل از خدمات ایران در کمک‌ به مبارزه با تروریسم بودبه گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای مدافع حرم به نقل از ایکنا از آذربایجان‌شرقی، حجت‌الاسلام مهدی پورمحمد، امام جمعه ورزقان، در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ورزقان، مهم‌ترین پیام‌های سفر بشار اسد به تهران را تجلیل از خدمات ایران در کمک‌ به مبارزه با تروریسم در سوریه و پاسخی به حامیان غربی و عربی تروریست‌ها دانست و گفت: ایران و سوریه روابط عمیق راهبردی دارند و این سفر نشان داد که خون شهدای مدافع حرم ثمر داده است.

وی افزود: اعطای لقب «قهرمان جهان عرب» به بشار اسد از سوی مقام معظم رهبری که هشت سال در جنگ مقاومت کرد به برکت تدابیر رهبری و مدیریت مستشاران ایرانی بود.

حجت‌الاسلام پورمحمد با بیان اینکه این سفر داری چندین پیام بود، بیان کرد: اول اینکه دولت سوریه تثبیت شده، دومین پیام تجلیل از زحمات جمهوری اسلامی ایران و تجلیل از تدابیر رهبری بود و سوم انزوای دولت سوریه تمام شد و همانند دولت های دنیا توانست در مجامع بین المللی حضور یابد.

خطیب جمعه ورزقان در ادامه خطبه دوم به برخی مناسبت‌های هفته اشاره نموده و با گرامیداشت ۱۴ اسفندماه سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در ۱۴ اسفندماه ۱۳۵۷ همچنین تبریک آغاز هفته احسان و نیکوکاری و تقدیر از زحمتکشان کمیته امداد امام (ره) اظهار کرد: از مهم‌ترین آموزه‌های اسلام، احسان و نیکوکاری و کمک به همنوعان است.

وی تصریح کرد: در روزهای پایانی سال قرارگرفته‌ایم و نباید تنها به فکر خود و خانواده خود باشیم، اگر یک مسلمان شب را صبح کند بی آنکه به فکر مسلمان دیگر نباشد مسلمان نیست زیرا خدمت به مردم جهاد در راه پروردگار است و انشالله کمیته امداد در این راه موفق باشند و انتظار داریم در ایجاد اشتغال برای فقرا بیشتر تلاش کنند و برایشان ماهی ندهند ماهی گیری را یاد دهند.

امام جمعه ورزقان، با گرامیداشت ۱۵ اسفندماه روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی، نقش و اهمیت حفظ منابع طبیعی را بسیار مهم دانست.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن